Lizawka solna basic plus zielona 10 kg jak Lisal M

12,80
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Lizawka solna LIZAVKA BASIC Ciech

Sól niezbędna dla zwierząt pobierających pasze roślinne (zielonki, kiszonki, siana, słomy, ziarna zbóż), które nie zawierają wystarczającej ilości sodu (Na) oraz chloru (Cl). Obydwa minerały są niezbędne do utrzymania równowagi jonowej płynów ustrojowych zwierząt.

W przypadku krów mlecznych pobieranie soli jest konieczne dla późniejszego spożycia odpowiedniej ilości pasz, co w konsekwencji zapewnia możliwość pełnego wykorzystania potencjału krowy do produkcji mleka.

Pobieranie lizawek odbywa się poprzez zlizywanie przez zwierzęta. Aby spożycie soli było odpowiednie dla danej grupy zwierząt, lizawki powinny być dostępne „do woli”. Nie spowoduje to nadmiernego spożycia soli, które byłoby zagrożeniem dla zdrowia czy życia zwierząt. Po pokryciu zapotrzebowania na sód i chlor, zwierzęta będą lizały tylko taką ilość soli, która będzie to zapotrzebowanie pokrywała.

Stosowana jako uzupełnienie w niedoborze sodu, a także w żywieniu zwierząt utrzymywanych w regionach gdzie występują niedobory miedzi i kobaltu. Lizawka Basic Plus jest zalecana również w sytuacjach gdy w dawkach pokarmowych znajdują się składniki antagonistyczne dla miedzi i kobaltu, które utrudniają wchłanianie tych składników z przewodu pokarmowego.

Przeznaczenie:
  • bydło
  • kozy
  • zwierzyna leśna
  • konie

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA LIZAWKI SOLNEJ:

Uzupełnienie niedoboru składników mineralnych,
Wsparcie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego zwierząt,
Poprawa apetytu zwierząt,
Zapewnienie zwierzętom warunków dla prawidłowego wzrostu i rozrodu,
Polepszenie ogólnego wyglądu zwierząt (lepszy stan sierści, prawidłowy wzrost).

Specyfikacja: http://www.ciechsol.com/uploads/media/default/0001/01/ad335780fa1fe295c57ecc15bd479fde5fead6ff.pdf

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie