Lubisan sucha dezynfekcja 1kg gołębie króliki drób

Lubisan sucha dezynfekcja 1kg gołębie króliki drób
12,49
Zapytaj o produkt

Opis produktu

LUBISAN 1 kg

LUBISAN jest znakomitym środkiem do dezynfekcji chlewni, kurników, obór, stajni, owczarni, cielętników, ferm strusi, gołębników, pasieczysk, ferm zwierząt futerkowych. Utrzymuje prawidłowe warunki zoohigieniczne w nowoczesnej hodowli zwierząt, jest przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich.
Świetnie sprawdza się w dezynfekcji pomieszczeń socjalno-gospodarczych, środków transportu zwierząt rzeźnych i hodowlanych, środków transportujących pasze i komponenty paszowe, pomieszczeń wystawowych, klatek i wybiegów dla zwierząt, wag, ramp załadowczych oraz urządzeń produkujących pasze.

Dzięki działaniu aromatyzującemu poprawia warunki utrzymania i pielęgnacji zwierząt oraz czyni uprzyjemnia pracę personelu obsługującego zwierzęta. Wpływa pozytywnie na poprawę wydajności i opłacalność produkcji. Lubisan zawiera naturalne związki fosforu, miedzi, żelaza i chloru. Nie jest toksyczny, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt – może być stosowany w ich obecności. Szczególnie zalecany w profilaktyce chorób zakaźnych i zaraźliwych.

ZALETY STOSOWANIA:

1) DEZYNFEKCJA

zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych m.in. bakterii, grzybów, pasożytów. Ponadto neutralizuje nieprzyjemne zapachy, redukuje wydzielanie szkodliwych gazów z otoczenia, posiada właściwości osuszające podłoże i wchłaniające wilgoci. Bardzo dobrze sprawdza się w czasie powodzi, utrzymuje prawidłowy klimat w pomieszczeniach dla zwierząt i poprawia warunki hodowli, skutecznie zwalcza larwy much rozmnażających się w ściółce oraz miejscach składowania obornika,

2) SKUTECZNOŚĆ

zmniejsza ilość chorób u zwierząt, ogranicza stosowanie antybiotyków i innych środków terapeutycznych, zapewnia szybsze przyrosty masy masy, znaczny spadek upadków, lepsze wykorzystanie paszy, lepszą jakość mięsa, poprawę struktury sierści zwierząt i upierzenia ptaków, skrócenie okresu tuczu zwierząt, zwiększenie plonów - poprzez wzrost zawartości związków azotowych w gnojowicy i oborniku,

3) BEZPIECZEŃSTWO

Nie tylko zapobiega występowaniu chorób, ale również wspomaga leczenie w przypadku ich pojawienia się. Lubisan to nowoczesny, ekologiczny i nietoksyczny produkt przyjazny dla środowiska, a przy tym łatwy w użyciu

WŁAŚCIWOŚCI

LUBISAN ma sypką konsystencję, kolor mieści się w zakresie od białego do lekko różowego. który w zalecanej dawce zwalcza oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak bakterie, grzyby, pasożyty oraz insekty. Lubisan zwalcza m.in. takie patogeny jak:

Salmonella spp., Staphylococcus spp., Aspergillus spp., Escherichia coli, Mycoplasma spp. Streptococcus spp, Haemophilus spp., Listeria, Włoskowiec różycy, Chlamydie, Brucella, Pseudomonas spp. Pasteurella spp.,Clavibacter michiganensis, Botrytis cinerea, Parvovirus, Coronavirus, wirus pryszczycy.

LUBISAN utrzymuje prawidłowy klimat w pomieszczeniach dla zwierząt i nie powoduje rezystencji, tzn. wykształcenia mikroorganizmów odpornych na ten środek. Zmniejsza uwalnianie do atmosfery amoniaku i siarkowodoru, co ogranicza stężenie tych gazów w pomieszczeniach dla zwierząt. Posiada właściwości wchłaniania wilgoci.

BADANIA i ATESTY

Liczne badania przeprowadzone między innymi w Polsce, a także jednostki naukowe za granicą wykazały wysoką skuteczność LUBISANU przeciw bakteriom, wirusom, grzybom, pasożytom oraz insektom. Ponadto, LUBISAN w połączeniu z gnojowicą lub obornikiem wykorzystywanym następnie jako naturalny nawóz, poprawia warunki glebowe powodując wzrost plonów. LUBISAN  uzyskał zezwolenie Ministra Zdrowia nr 5577/13  na obrót produktem biobójczym.

WSKAZANIA

LUBISAN jest przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich, domowej hodowli zwierząt, jak również pomieszczeń z najbliższego otoczenia człowieka. Ma także szczególne przeznaczenie w czasie powodzi.

LUBISAN to środek dezynfekcyjny, mający zastosowanie wszędzie, gdzie chcemy zachować prawidłowe warunki higieniczne. Preparat zaleca się stosować jako środek profilaktyczny oraz w przypadku wystąpienia infekcji. Wskazane jest stosowanie LUBISANU w cyklu zamkniętym, tj. w okresach okołoporodowych, przy odsadzaniu zwierząt od matek, przy przenoszeniu zwierząt do innych pomieszczeń, a także w warunkach występującego stresu.

ZASTOSOWANIE

Preparat nanosi się na dezynfekowaną powierzchnię po uprzednim oczyszczeniu mechanicznym lub bezpośrednio na ściółkę przez równomierne posypywanie. Przed położeniem ściółki dawka zalecana 100g/m2. Jeżeli rozpoczynamy pierwszy raz dezynfekcję dawka wynosi także 100g/m2. Następnie preparat stosuje się w dawce 50g/m2, równomiernie posypując dezynfekowaną powierzchnię np. ściółkę, posadzkę betonową lub drewnianą przez kolejne trzy, dni a następnie raz w tygodniu według tabeli. W obecności zwierząt dawka 50g/m2. Korzystne jest dodatkowe zaaplikowanie LUBISANU w momencie pojawienia się symptomów chorobowych, w miejscach gdzie podaje się pokarm i wodę. W garści dorosłej osoby mieści się około 50g preparatu. LUBISANEM dezynfekujemy ściany pomieszczeń w dawce 1kg Lubisanu na 1,5 litra wody. Wystarcza to na około 15m2.

Środek w zalecanych dawkach nie posiada właściwości toksycznych i dlatego może być stosowany w obecności zwierząt.

Nie wykazano żadnych objawów ubocznych po zjedzeniu preparatu przez zwierzęta.

Uwaga!

* - rozpocząć na dzień przed oproszeniem,

** - rozpocząć na dzień przed odsadzeniem

***- rozpocząć na dzień przed zasiedleniem

TRZODA CHLEWNA:  Zapobiega chorobom mokrej ściółki, dyzenterii, biegunkom tła alimentarnego, redukuje upadki prosiąt, zmniejsza zużycie leków , zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych, streptokokozę, różycę, świerzb i inne. Umożliwia wcześniejsze odsadzenie prosiąt od maciory. Stosować bezpośrednio na podłogę lub na głęboką ściółkę.

BYDŁO: Poprawia zdrowotność wymienia oraz jakość mleka zmniejszając ilość komórek somatycznych w mleku. Poprawia twardość rogu i zmniejsza występowanie chorób racic, a także obniża zachorowalność cieląt na choroby płucno-jelitowe.

KONIE: Zapobiega gniciu strzałki, nieżytom dróg oddechowych, zapaleniu stawów u źrebiąt, redukuje wysoką zawartość amoniaku w stajni oraz ogranicza ilość much.

OWCE: Zapobiega występowaniu listeriozy, zanokcicy, niesztowicy oraz streptokokozy. Powinien być sypany na głęboką ściółkę.

DRÓB (kury ,kaczki, gęsi, indyki, strusie, gołębie i inne):

Zapobiega chorobom mokrej ściółki, pasożytom zewnętrznym, biegunkom piskląt, kokcydiozie, pomorowi rzekomemu grypie ptaków, a także zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych. Osusza podłoże w związku z tym nie potrzeba ogrzewać pomieszczeń. Zmniejsza emisję amoniaku do atmosfery, tym samym powoduje oszczędności w opłatach za ekologię.

KRÓLIKI:

Utrzymuje należytą czystość i króliczą higienę, dzięki czemu ogranicza do minimum zagrożenie występowania inwazji pasożytów, bakterii i grzybów. Osuszając podłoże, eliminuje wilgoć i niebez­pieczne dla hodowli larwy much, komarów, meszek oraz innych owadów. Chroni zwierzęta przed chorobami wynikającymi z niewłaściwych warunków mikroklimatycznych, m. in. zatruciami pokarmowymi, zapaleniem spojówek, myksomatozą, czy pasterelozą.

PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w suchych pomieszczeniach w oryginalnych opakowaniach w temperaturze pokojowej przez okres 2 lat od daty produkcji, z dala od środków spożywczych i poza zasięgiem dzieci.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Nie stwierdzono działań ubocznych dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania chronić drogi oddechowe i oczy przed bezpośrednim oddziaływaniem preparatu.

PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować łącznie lub w obecności wodorotlenku wapnia i sodu.

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

W celu poprawienia jakości usług strona panhodowca.pl korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii zgodnie z zasadami naszej Polityki plików cookies.

Zamknij