Diatomit na ptaszyńca i piórojady u drobiu 20 kg

Diatomit na ptaszyńca i piórojady u drobiu 20 kg
87,00Cena za 1 kg: 4,35 zł
Zapytaj o produkt

Opis produktu

Naturalna ziemia okrzemkowa dla drobiu o 100% czystości. Opakowanie zawiera 20 kg produktu. 

Właściwości:
Diatomit w postaci pyłu o wielkości 0,5 µm - 100 µm jest idealny do zwalczania piórojadów u drobiu. Jest bezpieczny i nie toksyczny. Nie ma negatywnego wpływu na jaja, czy mięso drobiu, nie wymaga karencji.
Eliminacja piórojadów odbywa się za pomocą metody mechanicznej, dlatego nie powoduje negatywnych smutków ubocznych dla ptaków. Ostre krawędzie pyłu diatomitowego doprowadzają do uszkodzeń powłoki insektów powodując ich wysychanie i obumieranie. Larwy i roztocza są osuszane, co uniemożliwia ich rozmnażanie. 

Zaleca się unikania długotrwałego wdychania ziemi okrzemkowej przez ludzi, z powodu krystalicznej budowy jej cząsteczek. 

Skład chemiczny:
  • SiO2 : 85%
  • Al2O3 : 5%
  • Fe2O3 : 3%

Sposób użycia:
Zaleca się doprowadzić do jak największego kontaktu piórojadów z ziemią okrzemkową. Najkorzystniej jest oprószyć nią drób bezpośrednio, jako suchą kąpiel lub na ściółkę. 
Innym sposobem jest sporządzenie zawiesiny diatomitu w wodzie i rozporowadzanie jej za pomocą pędzla. Woda odparuje a diatomit pozostanie. 

Dodaj swoją opinię

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

W celu poprawienia jakości usług strona panhodowca.pl korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii zgodnie z zasadami naszej Polityki Prywatności.

Zamknij